Калгари се класираха за плейофите за "Купа Стенли"

11:25, 07.08.2020
Чете се за: 00:49 мин.
Зимни

Кандаският тим разби Уинипег Джетс с 4:0 и след 3:1 победи продължава в плейофите на Националната Хокейна Лига.

Дилън Дюбе откри резултата след 3 минути и 21 секунди на леда, при добавка след изстрел на Ерик Густафсон.

В самия край на първата третина Сам Бенет удвои аванса на своя тим след разбъркване пред вратата на Джетс.

През втората Калгари продължи да бъде по-активният отбор, но нов така и не падна.

Канадците най-накрая стигнаха до трети гол в заключителните минути на последната третина, благодарение на Шон Монахан, който се възползва от опразнената врата на Уинипег.

Крайният резултат бе оформен двадесет секунди по-късно, когато и Расмус Андерсън порази незащитената врата на Джетс.

С успеха си, Флеймс си гарантираха място в плейофите за Купа Стенли като предстои да научат кой ще им бъде съперник.

В другите два мача от снощи Кълъмбъс Джакетс надиграха Торонто Лийфс с 4:3 след продължения и поведе в серията с 2:1 успеха.

Малко по-рано тимът на Ванкувър Канъкс пък надигра Минесета Уайлд с 3:0 и също излезе напред в серията.

Всички мачове от предварителните плейофи се играят до три победи от пет срещи.

Ето и резултатите от двубоите за разпределение на местата от 1-во до 4-то за редовния сезон: