Калин Златков постигна две победи в слаломи за ФИС в Банско

Калин Златков Константин Стоилов Иван Главчев
Снимка: Българска федерация по ски
16:46, 28.12.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Националът Калин Златков (Юлен) спечели и двата слалома за Купа „Юлен“, които се проведоха днес в Банско и бяха от календара на ФИС.

В първия софиянецът завърши с 0,90 сек. пред друг представител на първия ни тим Константин Стоилов (Витоша ски) и на 1,38 сек. пред младежкия национал Атанас Петров (Ледени ангели).

Във втория Златков спечели вече с 1,86 сек. пред Стоилов. Трети на 2,69 сек. е младежкият национал Иван Главчев (Юлен).

Участие и в състезанията взеха и част от младежките ни национали по сноуборд. В първия слалом световният шампион от Банско 23 Тервел Замфиров (Юлен) зае девето място, а във втория не завърши. Сребърният медалист от първенството в Банско Александър Кръшняк (Юлен) се нареди два пъти 10-ти.

При жените първа и в двата слалома е Лирика Дева (Косово). Елена Стоилова (Мотен) е с едно второ и едно трето място, а Лиляна Питова (Банско) е трета в първия слалом.

Слаломите бяха организирани от домакините от „Юлен“, а участие взеха мъже и жени от 5 държави.

Нургюл Салимова остана на четвърто място на световното първенство по ускорен шахмат
Часове след репортаж на БНТ: Запълниха опасна дупка на Околовръстния път в София