Общо шестима национали участват в турнира.
Българските национали Калояна Налбантова и Димитър Янакиев се класираха за втория кръг на единично на международния турнир по бадминтон в Глазгоу (Шотландия).
Налбантова, поставената под №5 в схемата, спечели срещу Милена Шнидер (Швейцария) с 21:19, 21:9 за 38 минути. Следващата й съперничка ще бъде Фрея Редфърн (Англия).
Димитър Янакиев продължи победната си серия. След три успеха в квалификациите той се наложи над друг състезател, преминал през пресявките, Джошуа Апилига (Шотландия) с 21:17, 21:11 за 38 минути. По-късно днес националът ще играе срещу Еногат Рой (Франция).
На двойки жени Таня Иванова и Гергана Павлова излизат срещу Юй-Пей Лин и Юй-Чъ Цен (Тайван), а Михаела Чепишева и Цветина Попиванова стартират срещу Орла Флин и Моя Райън (Ирландия).
Отборният директор на Рейсинг Булс отрече спекулациите, че Никола Цолов е получил предложение за място в отбора през следващия сезон
Торонто Мейпъл Лийфс избра Гавин Маккена като първи избор в драфта на новобранците в НХЛ
Гледайте финалите на Световната купа по модерен петобой в Будапеща пряко по БНТ 3
Пореден международен успех за клуб по спортни танци Бургас на европейската сцена
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра