Калояна Налбантова загуби в четвъртфиналите на турнира в Абу Даби

калояна налбантова потегли категоричен успех турнира софия
14:01, 20.10.2023
Чете се за: 01:05 мин.

Българката Калояна Налбантова отпадна на четвъртфиналите на силния турнир по бадминтон BWF Tour Super 100 в Абу Даби с награден фонд 75 хиляди долара, който е и квалификация за Oлимпийските игри в Париж 2024.

След две поредни победи в основната схема Налбантова беше спряна по пътя си към полуфиналите от шестата поставена в схемата Джули Давал Якобсен (Дания) след загуба с 18:21, 10:21 за 31 минути.

Българката поведе с 14:10 в първия гейм, но след това не успя да задържи аванса си, а във втората част датчанката направи серия от 8:0 точки по пътя си към успеха.

Европейската комисия за "Булгаргаз": Ще предприемем действия, ако има нарушения
Волейболната Академия Стойчев-Казийски подписа партньорски договор с клубове от Италия и Австрия