Каляри и Верона поделиха точките в борбата за оцеляване в Серия А

Другият двубой, игран по същото време, между Сасуоло и Удинезе също завърши при равество 1:1

Каляри Верона
19:08, 01.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Каляри и Верона завършиха 1:1 в среща от 30-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят бе възлов в битката за оставане в елита, като Каляри успя да стигне до точката с попадение на Ибрахим Сюлейман четвърт час преди края.

Верона поведе с попадение на Федерико Бонацоли преди почивката, но през втората част Каляри упражни натиск пред своята публика и стигна до равенството. Сюлейман бе точен в 74-а минута с прецизен удар от дъгата на наказателното поле.

В последните минути Каляри имаше отлични възможности да стигне и до победата, но нападателите на домакините направиха пропуски и Каляри продължи негативната традиция без победа срещу Верона в девети пореден мач.

Ремито запази позициите на двата отбора в класирането - Каляри и Верона имат по 27 точки, с които делят 15-16-о място.

Равенство 1:1 бе фиксирано и в другия мач от днешния следобед между Сасуоло и Удинезе. Грегори Дефрел откри резултата за Сасуоло в 41-а минута, а минута преди почивката Флориан Тувин изравни за Удинезе.

Сасуоло е предпоследен в таблицата с 24 точки, докато Удинезе запази 14-о място с 28 точки.

Ирански военни съветници са убити при израелски удар срещу иранското посолство в Дамаск