Каляри спечели битка за оцеляване срещу Парма

от Димитър Русев , Източник: БНР
14:13, 18.04.2021
Чете се за: 00:29 мин.
каляри спечели битка оцеляване парма

Отборът на Каляри измъкна победа с 4:3 срещу Парма, като двата тима се борят да не изпаднат от елита на италианското първенство по футбол. Домакините спечелиха с 4:3 с два гола в добавеното време на влезлите като резерви Гастон Перейро иАлберто Чери.

След първия половин час игра Парма водеше с два гола след попадения на Джезепе Пецела и Юрай Куцка. До почивката Леонардо Паволети върна един гол, но в 59-ата минута Денис Ман отново върна преднината на гостите. В 66-ата минута Разван Марин отново вкара за домакините, които стигнаха до сензационния обрат в края. Отборът от Сардиния записа победа след четири поредни загуби, но все още е в зоната на изпадащите - на 18-то място с 25 т. – на 2 след Торино. Парма е на 19-то място с 20 т, а последен е тимът на Кротоне с 15 т.