15-годишната фигуристка Камила Валиева наруши своето мълчание след участието си на Олимпийските игри в Пекин чрез съобщение в социалната мрежа Инстаграм.
Рускинята благодари на своите треньори Етери Тутберидзе, Даниил Глейхенгауз и Сергей Дудаков, които са ѝ помогнали да стигне до големия спортен форум.
„Първата ми олимпиада най-накрая приключи и искам да благодаря на тези, които ме доведоха до това най-важно събитие в живота на един спортист – моите треньори: Етери Георгиевна (Тутберидзе – бел.ред.), Сергей Викторович, Даниил Маркович“, написа Валиева.
15-годишната фигуристка беше замесена в голям допинг скандал по време на Игрите в Пекин. Резултатът от положителния ѝ тест беше обявен, след като тя вече беше взела участие в отборната надпревара в китайската столица.
„Вие сте абсолютни майстори в своята област! И вие не само ни тренирате, но и ни учите да преодоляваме себе си, което помага не само в спорта, но и в живота. Като сте до мен се чувствам защитена и способна да премина всеки тест, благодаря ви, че ми помогнахте да бъда силна. Благодаря“, сподели още Камила Валиева.
Вижте тази публикация в Instagram.
Нейният треньор Етери Тутберидзе също защити своята състезателка чрез публикация в Инстаграм.
Два дни след като се прибра в Русия тя поднови тренировки в школата.
Руският тим по фигурно пързаляне спечели златото на Олимпийските игри в Пекин в отборния турнир. награждаване обаче не се проведе заради положителния допинг тест на състезателката. В надпреварата при жените 15-годишната Валиева зае четвърто място. Тя е европейска шампионка и се превърна в първата жена, изпълнила четворен скок на олимпийски игри.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)