За седма поредна година Община Пловдив организира за гражданите кампания за безвъзмездно предаване на опасни отпадъци от домакинствата чрез Мобилен събирателен пункт.
Тази година инициативата ще се проведе на 13 май (сряда), като мобилния пункт ще бъде позициониран в Район „Централен“, на бул. „Шести септември“ – паркинга зад ресторант „Стадиона” (магазин „Т Маркет“) в часовия диапазон от 10:00 до 16:00 ч.
Основните групи опасни отпадъци, които ще се приемат на пункта са: живак и живаксъдържащи уреди (с изключение на луминесцентни лампи), лакове и бояджийски материали, домакински препарати, мастила и замърсени опаковки – опаковки, съдържащи опасни вещества, пестициди, маслени филтри,спирачни течности и антифриз, фармацевтични продукти - лекарства с изтекъл срок на годност.
Изхвърлянето на опасните битови отпадъци в общия поток смесени отпадъци създава риск за здравето на хората, замърсява околната среда и нарушава нормалната експлоатация на депата, поради което градската управа призовава пловдивчани да използват кампанията.
Автор: Златка Далчева
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Изпълнителният директор на НДК поиска от ВАС ново разглеждане на делото срещу нея
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"