Канада победи САЩ след продължение и спечели бронзовите медали на световното първенство по баскетбол

канада победи сащ продължение спечели бронзовите медали световното първенство баскетбол
14:32, 10.09.2023
Чете се за: 02:35 мин.

Отборът на Канада победи тима на САЩ със 127:118 (34:25, 24:31, 33:26, 20:29, 16:7) след продължение и спечели бронзовите медали на световното първенство по баскетбол. Американците все пак успяха да вкарат мача в продължение след успешна стрелба за три точки на Микал Бриджис в последната секунда.

Канадците се виждаха победители, след като водеха със 111:107 четири секунди преди края, след като Дилан Бруукс, който завърши с 39 точки, вкара два фаула. Тогава Бриджис вкара първия си свободен удар, пропусна съзнателно втория, но спечели борбата и вкара тройка 0.6 секунди преди сирената. Кели Олиник пропусна последната стрелба за Канада.

В продължението канадците бяха безкомпромисни, водени от Шай Гилджъс-Алекзандър (31 точки), който вкара първите седем точки в добавеното време. Американците бяха отслабени в мача за третото място допълнително от отсъствията на Паоло Банчеро и Джарън Джаксън Джуниър, както и болния Брендън Инграм.

Това е първи медал за канадците от шампионат на планетата, докато САЩ остава без отличие във втори пореден Мондиал.

Отборите на Сърбия и Германия се изправят един срещу друг в спор за титлата на световното първенство по баскетбол при мъжете.

Мачът за златните медали започва в 15:40 ч. За първи път от 2006 г. насам европейски сблъсък ще определи носителя на златните отличия. Преди 17 години Испания триумфира на финала побеждавайки Гърция.

13-годишно момиче е с опасност за живота след катастрофа с мотоциклет във Врачанско
Оперният театър Ла Скала отмени концерт в Брюксел заради земетресението в Мароко