Канада се добра до исторически четвъртфинали на Копа Америка

Нулево равенство с Чили свърши работата на канадците

канада добра исторически четвъртфинали копа америка
Снимка: CONMEBOL Copa América/Twitter
09:21, 30.06.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Националният отбор на Канада намери място на четвъртфиналите на Копа Америка в САЩ. Футболистите на Джеси Марш завърши 0:0 с Чили в мач от последния трети кръг в група А. На Inter & Co Stadium в Орландо двата отбора не стигнаха до гол през целия двубой, но в крайна сметка нулевото равенство свърши работа на канадците, които се добраха до следващата фаза за първи път в своята история.

Срещата се усложни допълнително за чилийския тим още през първото полувреме, тъй като остана с човек по-малко след втори жълт и червен картон. „Кленовите листа“ финишираха на второто място с 4 точки, а чилийците, които се нуждаеха от задължителна победа, останаха трети в крайното класиране и напуснаха надпреварата с актив от 2 точки.

Северноамериканците пропуснаха да вкарат в хода на мача, но не успяха. В добавеното време канадците стигнаха до гол чрез Тантилува Олувасейн, който впоследствие бе отменен заради засада.