Канада спечели щафета при мъжете, провал за САЩ

На второ място се нареди квартетът на Република Южна Африка, бронзът остана за Великобритания.

Канада щафета 4 по 100 мъже
21:35, 09.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Канада спечели мъжката щафета на 4 по 100 метра на турнира по лека атлетика на Олимпийските игри в Париж.

Аарън Браун, Джером Блейк, Брендън Родни и Андре де Грас, които са бронзови медалисти от Токио 2020, направиха силно бягане и финишираха за 37.50 секунди. Най-силно беше представянето на Андре де Грас, който беше най-бърз от съперниците си.

На второ място се нареди квартетът на Република Южна Африка в състав Баянда Валаза, Шон Масвангани, Брадли Нкоана и Акани Симбине с 37.57 секунди, след страхотен последен пост.

Сребърният медалист от Токио 2020 Великобритания, за който бягаха Джеремая Азу, Луи Хинчлиф, Нетаниел Мичъл-Блейк и Зарнел Хюз, този път взе бронзовите медали с 37.61 секунди.

Провал на втора поредна олимпиада претъпя щафетата на САЩ, която беше дисквалифицирана заради грешка в предаването между първи и втори пост.

Защитаващият титлата си тим на Италия завърши на четвърто място с 37.68 секунди.

Лека атлетика, 4 по 100 метра, мъже:
1. Канада (Аарън Браун, Джером Блейк, Брендън Родни и Андре де Грас) - 37.50 секунди
2. Република Южна Африка (Баянда Валаза, Шон Масвангани, Брадли Нкоана и Акани Симбине) - 37.57
3. Великобритания (Джеремая Азу, Луи Хинчлиф, Нетаниел Мичъл-Блейк и Зарнел Хюз) - 37.61

Леа Фридрих постави нов световен рекорд в спринта при жените в пистовото колоездене