Долната камара на руската Дума предлага въвеждането на наказание за войниците, които използват смартфони на фронта.
Депутатите искат 10 дни дисциплинарно наказание за онези военни, които са взели със себе си устройства, които имат камера или геолокация. Както руската, така и украинската страна се възползват от факта, че изпратените снимки или текстови съобщения пазят информацията и за локацията, и си нанасят взаимни удари.
Миналата година заради нерегламентирана употреба на мобилни телефони, руски войници издадоха къде се намират и от украинска страна изстреляха ракети по тях. Тогава загинаха близо 100 военнослужещи.
Израелската офанзива в Газа: Великобритания и Португалия ще признаят палестинска държава
След украинската атака с дронове: „Роснефт“ призна, че не може да изнася петролни продукти
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?