"Промените, които влязоха в сила от вчера, реално представляват едно свързване в реално време на пунктовете за годишни-технически прегледи със системата на изпълнителна агенция "Автомобилна администрация". И от там част от данните след въведения преглед да бъдат въвеждани на ръка, а именно те ще бъдат предавани автоматично по електронен път и ще се записват в системата", обясни в "Денят започва" Димитър Недялков - зам.-министър на транспорта и съобщенията.

Това се прави с цел да се ограничи и да не се допуска манипулиране на данните. А това Димитър Недялков каза, че се вижда най-добре по улиците, където има силно димящи коли, които са видимо в неизправно състояние.
Вижте повече в прякото включване на Борислава Алексова
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си