„Нямам нищо против Родри, който е добър играч, но той не прави неща, които да ме накарат да кажа: Уаууу", коментира носителят на отличието за 2022 г.
Карим Бензема изрази съжаление, че Винисиус Жуниор не спечели Златната топка.
"Никой не я заслужаваше повече от него", заяви носителят на трофея за 2022 г.
Французинът увери, че няма нищо против Родри, но не разбира защо бившият му съотборник в Реал Мадрид Винисиус не беше коронован на церемонията в понеделник вечер.
Карим Бензема и Винисиус Жуниор играха 5 сезона (2018-2023) за Реал Мадрид.
"Винисиус е играч, който винаги е полагал много усилия и не вкарва само голове. Миналият сезон, когато Реал спечели Шампионската лига, във всеки мач той имаше решаващ принос. Така че никой не заслужава повече от Винисиус“, обясни 36-годишният френски нападател.
„Нямам нищо против Родри, който е добър играч, но той не прави неща, които да ме накарат да кажа: Уаууу, докато Винисиус го направи повече от веднъж“, продължи нападателят на Ал-Итихад в Саудитска Арабия.
"VINICIUS ESTÁ TRISTE".
— El Chiringuito TV (@elchiringuitotv) October 30, 2024
EXCLUSIVA MUNDIAL: @Benzema, con @EduAguirre7 en @elchiringuitotv pic.twitter.com/LtoNbnPBoQ
Бензема изпрати съобщение до бившия си съотборник, за да му сподели какво мисли.
"Написах му съобщение и той беше тъжен, нормално е. Малко е сложно, когато всички очакват да спечелиш Златната топка и накрая, ден или няколко часа преди това, ти кажат, че няма да я спечелиш. Това е малко тъжно и не се чувствам добре за Винисиус, който заслужаваше Златната топка", обясни още бившият съотборник на бразилеца в Реал Мадрид.
Бензема не се съмнява, че Винисиус може да се бори за Златната топка през 2025 г.
"Един ден ще я има. Винисиус е добро момче. Той ще работи здраво и един ден ще спечели Златната топка", вярва победителят в анкетата през 2022 година.