Карлос Алкарас повали световния №1 Яник Синер на финал на турнира в Пекин

С успеха днес Алкарас ще изпревари Александър Зверев и ще се изкачи на второто място в световната ранглиста.

Карлос Алкарас
15:54, 02.10.2024

Испанецът Карлос Алкарас спечели турнира по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите АТП 500 с награден фонд от 3,72 милиона долара.

Поставеният под номер 2 Алкарас детронира на финала миналогодишния шампион и водач в световната ранглиста Яник Синер (Италия) с 6:7(6), 6:4, 7:6(3) след почти три часа и половина игра, за да заслужи 16-а титла в кариерата си и четвърта за сезона.

Испанецът започна силно и водеше с 5:2 гейма, но допусна да бъде застигнат, а в тайбрека пропиля два сетбола и от 6:4 точки и позволи на съперника да осъществи обрат. Във втората част той успя да реализира единствен брейк в деветия гейм, за да изравни резултата, а в третия сет отново направи ранен пробив, но Синер успя да изравни за 4:4 и пак се стигна до тайбрек. В него италианецът поведе с 3:0 точки с два мини-пробива аванс, но в този момент Алкарас показа безупречна игра и със седем поредни разигравания стигна до трофея.

Така испанецът постигна трета победа в три мача срещу Синер през този сезон и вече води с 6:4 успеха в прякото им съперничество.

С успеха днес Алкарас ще изпревари Александър Зверев (Германия) и ще се изкачи на второто място в световната ранглиста.