Карлос Алкарас се класира за полуфиналите в Рио де Жанейро

11:38, 25.02.2023
Чете се за: 01:27 мин.
карлос алкарас триумфира буенос айрес спечели седма титла кариерата

Карлос Алкарас победи Душан Лайович с 6:4, 7:6(0) в 1/4-финален мач на турнира по тенис в Рио де Жанейро (Бразилия) с награден фонд 2 милиона долара.

Поставеният под №2 в световната ранглиста изостана в резултата с 2:4 гейма в хода на първата част, но бе безгрешен до края и поведе в сетовете. Във втората част двамата тенисисти си размениха по два пробива, преди да се стигне до тайбрека, като сърбинът пропусна сетбол.

В тайбрека 19-годишният талант записа 7 безответни точки, за да се поздрави с победата с първия си мачбол след 1 час и 56 минути игра.

На полуфинал испанецът ще срещне Николас Джари, който надви Себастиан Баес с 6:3, 7:6(3).

Здравният министър: Във ВМА започва обучението на екипите за медицинските хеликоптери