Карлос Алкарас започна с победа в Пекин, Зверев и Рууд също продължават напред

алкарас стартира труден успех синсинати рубльов отпадна
17:46, 29.09.2023
Чете се за: 03:15 мин.

Испанецът Карлос Алкарас стартира с победа в дебютното си участие на турнира от сериите АТП 500 в Пекин.

Поставеният под №1 в схемата Алкарас надигра с 6:4, 6:3 германския квалификант Яник Ханфман за час и 37 минути и вече мисли за мача си с италианеца Лоренцо Музети във втория кръг.

Срещу Ханфман 20-годишният Алкарас наниза 20 печеливши удара и макар да показа известни колебания на сервис в първия сет, до изненада не се стигна. По този начин испанецът записа 59-ата си победа през сезона в 66 мача и остава непобеден в мачове от първи кръг.

Следващият му съперник Музети стигна сравнително лесно до втория етап на турнира. Той се наложи с 6:3, 1:6, 6:2 над руснака Карен Хачанов за час и 56 минути.

Италианецът реализира по два пробива в първия и в третия сет, които му осигуриха победата над шампиона от турнира Чжухай.

Към втория кръг в Пекин продължава Александър Зверев. Олимпийският шампион, който преди дни триумфира в надпреварата в Чънду, имаше своите затруднения срещу аржентинеца Диего Шварцман, но го победи с 6:7(2), 6:1, 6:4 и постигна петия си пореден успех на китайска земя.

Германецът записа 33 печеливши удара срещу 24 за Шварцман, както и седем аса срещу нито един за аржентинеца, което даде разликата между двамата в иначе доста равностоен мач.

Във втория кръг Зверев ще играе с испанеца Алхандро Давидович Фокина.

Трикратният финалист в турнирите от Големия шлем Каспер Рууд също започна успешно участието си в Пекин. На старта той надигра със 7:5(5), 6:3 германеца Ян-Ленард Щруф.

Норвежецът имаше контрол над целия мач, а единственият критичен момент за него дойде при 5:5 гейма в първия сет, когато Щруф имаше точка за пробив, но не успя да я реализира.

Във втория кръг Рууд ще се изправи срещу аржентинеца Томас Мартин Етчевери.

Наградният фонд на турнира в Пекин е 3 633 875 долара.