Късен автогол донесе трите точки за Ювентус от домакинството на Лацио

"Бианконерите" се изкачиха на второ място с 16 точки, колкото има и лидерът Наполи, който обаче е с мач по-малко.

Андреа Камбиасо, Нуно Тавареш, Ювентус - Лацио
09:14, 20.10.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Защитникът на Лацио Марио Хила си отбеляза късен автогол, за да донесе на Ювентус домакинска победа с 1:0 в двубой от осмия кръг на италианската Серия А.

"Бианконерите" се изкачиха на второ място с 16 точки, колкото има и лидерът Наполи, който обаче е с мач по-малко. "Бианкочелестите" заемат пето място във футболното първенство на Италия с 13 точки в актива си.

Гостите започнаха добре и бяха по-активни, докато не останаха с 10 човека в 24-ата минута, след като защитникът Алесио Романьоли беше изгонен за нарушение срещу Пиер Калулу.

Футболистите на Тиаго Мота опитаха да притиснат съперника, но гостите продължиха да защитават успешно вратата си. Домакините имаха няколко шанса в лицето на Душан Влахович, който уцели гредата в 57-ата минута и Дъглас Луис, който две минути по-късно стреля встрани от вратата на Лацио.

В 81-ата минута Влахович накара вратарят Иван Проведел да се намеси за първи път, след като сръбският нападател опита късмета си от границата на наказателното поле

Марио Хила в крайна сметка изведе Ювентус напред в 85-ата минута след автогол. Футболистът на Лацио опита да блокира центриране на Хуан Кабал и прати топката във вратата на своя тим за 1:0 в полза на гранда от Торино.

Мбапе и Винисиус донесоха трите точки за Реал Мадрид при гостуването на Селта Виго в Ла Лига