Късен гол лиши 10 от Барселона от успех срещу Гранада

късен гол лиши барселона успех гранада
21:58, 08.01.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Барселона завърши наравно 1:1 при визитата си на Гранада от 20-ия кръг на Ла Лига.

Седем минути след началото на първия съдийски сигнал на стадион "Лос Карменес" гостите отбелязаха гол чрез Люк Де Йонг, който с глава засече центриране на Гави отдясно. Намеса на ВАР показа, че нидерландският нападател на "каталунците" е бил зад отбраната на домакините и попадението бе отменено.

Все пак Барса откри резултата в 57-ата минута чрез Де Йонг, който отново реализира с глава във вратата на Луси Максимиано, този път засичайки хубаво центриране на Дани Алвес.

Съставът на Шави Ернандес остана с 10 души на терена в 80-ата минута, след като Гави бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Това вдъхнови тимът на Гранада, който вдигна оборотите и възстанови паритета в 89-ата минута с неспасяем изстрел на Антонио Пуертас пред вратарското наказателно поле на Тер Стеген.

В класирането отборът на Барселона е шести с 32 точки, колкото има и петият Атлетико (Мадрид). Гранада пък е 12-и с 24 пункта актив.

Христо Янев: Искам да оставя следа след себе си