Късен гол на Каули изкачи Лудогорец на върха в класирането след успех над Левски

22:21, 01.11.2020
Чете се за: 00:54 мин.
късен гол каули изкачи лудогорец върха класирането успех левски

Лудогорец записа минимален успех у дома с 1:0 над Левски в най-очаквания мач от 11-ия кръг на Първа лига.

С победата "зелените" си върнаха лидерстовото в класирането с 23 точки, колкото има и вторият Локомотив Пловдив. Левски пък остава на незавидното 12-о място с 11 точки.

Лудогорец доминираше през първото полувреме, като шампионите създаваха ситуации, но така и не стигнаха до гол.

Те пропиляха две добри възможности от пряк свободен удар, а Елвис Ману също на два пъти бе близо до гола.

Негов изстрел в 33-та минута от малък ъгъл мина покрай вратата, а в заключителните секунди на частта негов удар от близо бе отразен с една ръка от Николай Михайлов.

Левски също имаше свояшанс да стигне до гол, след като Найджъл Роберта остана един на един с Георги Терзиев в 40-та минута. Той се измъкна и стреля към далечния ъгъл, но не уцели вратата на Пламен Илиев.

Опасна атака за "сините" пък беше спряна с несъществуваща засада преди почивката.

Второто полувреме започна с шанс за Лудогорец, но нападателят Димитър Митков стреля встрани от вратата с глава в 54-та минута.

Само дванадесет по-късно и появилият се като резерва Доминик Янков не успя да преодолее капитана на "сините" Михайлов, а Алекс Сантана не съумя при добавката.

Митков направи нов пропуск в 74-та минута, след като удара му се отклони леко от страничната греда, а Левски отговори с няколко безцелни центрирания.

Така се стигна до 83-тата минута, в която центриране от десния фланг на Бърнард Текпетей бе засечено на далечната греда от непокрития Каули Оливейра, който отбеляза победното попадение в срещата.