Късен гол от дузпа спаси Атлетик Билбао при гостуването на Майорка

22:13, 01.05.2023
Чете се за: 01:32 мин.
късен гол дузпа спаси атлетик билбао гостуването майорка

Отборът на Атлетик Билбао запази шансовете си да участва в европейските клубни турнири през следващия сезон, след като завърши 1:1 при визитата си на Майорка в среща от 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

Въпреки че точката означаваше пропусната възможност за "лъвовете" да се изравнят с Бетис на 6-а позиция, то момчетата на Ернесто Валверде трябва да са доволни от равенството, имайки предвид, че то беше осигурено дълбоко в добавеното време на срещата.

Преди това обаче кореецът Канг-Ин Лий бе дал аванс на Майорка с попадение в 58-а минута, при което полузащитникът се възползва от асистенция на Ведад Муричи.

Този гол бе на път да се окаже достатъчен за успех на домакините, но в 96-а минута Атлетик Билбао получи право да изпълни дузпа и Иняки Уилямс беше точен от бялата точка, оформяйки крайното 1:1.

По този начин баските събраха 47 пункта на 7-о място и остават на два зад състава на Бетис, докато Майорка заема 12-а позиция с актив от 41 точки.