Късен гол с глава на Жоел Матип донесе победата на Ливърпул над Аякс

късен гол глава жоел матип донесе победата ливърпул аякс
23:46, 13.09.2022

Отборът на Ливърпул постигна победа с 2:1 при домакинството си на Аякс в двубой от втория кръг на група А в Шампионската лига.

“Червените“ откриха резултата на „Анфийлд“ в 17-ата минута, когато Диго Жота пусна подаване отдясно в наказателното поле на амстердамци към Мохамед Салах. Египтянинът си поведе топката, след което стреля с левия крак и се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Ремко Пасвеер.

Аякс изравни резултата в 27-ата минута. Дейли Блинд проби по левия фланг и пусна подаване по земя към точката за изпълнение на дузпа, където Мохамед Кудус овладя, обърна се по посока вратата на „мърсисайдци“ и с топовен изстрел се разписа в мрежата зад Алисон. Топката се отби в горната греда преди да премине голлинията.

Домакините стигнаха до победата в 89-ата минута с гол на Жоел Матип, който с глава се разписа след центриране от ъглов удар на Константинос Цимикас.

В класирането Ливърпул е втори с актив от 3 точки, колкото има и лидера Наполи, но италианците са с по-добра голова разлика от английския гранд. Трети е съставът на Аякс, а последен е Глазгоу Рейнджърс.