Късни голове донесоха равенство за Виктория Пилзен в гостуването на Айнтрахт Франкфурт

За чешкия тим предстои домакинство на Лудогорец.

23:54, 26.09.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Виктория Пилзен Айнтрахт Франкфурт

Двубоят от първия кръг на Лига Европа между Айнтрахт Франкфурт и Виктория Пилзен завърши при резултат 3:3. Гостите стигнаха до равенството с два гола след 86-ата минута.

Домакините откриха резултата в 38-ата минута на стадион "Дойче Банк Парк" във Франкфурт. Юго Екитикe стреля в далечния ъгъл с удар от вътрешността на наказателното поле.

Преди почивката гостите изравниха. Павел Сулц възобнови равенството с шут от дистанция.

След паузата Жуниор Дина Ебимбе върна преднината на германския отбор. Юго Екитикe изведе своя съотборник сам срещу вратаря и резервата направи резултата 2:1.

Само пет минути по-късно Расмус Кристенсен удвои аванса на тима си с плътен удар по земя.

Футболистите на Мирослав Кубек запазиха сили за финален спринт, който се отплати. Принц Куабена Аду намали пасива за чешкия отбор, а Вацлав Йемелка изравни в предпоследната 93-а минута и заслужи точка на тима си.

В следващия кръг Айнтрахт Франкфурт гостува на Бешикташ, докато Виктория Пилзен приема Лудогорец.