категорична победа българия куба
18:16, 17.09.2018
Чете се за: 01:40 мин.
Национални отбори

България постигна третата си победа в група D на Световното първенство по волейбол, но което е домакин заедно с Италия. Момчетата на треньор Пламен Константинов бяха безкомпромисни срещу Куба и взеха чиста победа с 3:0.

За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров. Стартовата шестица за Куба беше Осинел Мелганео, Ливан Осориа, Мигел Гутиерес, Адриан Гоиде, Роми Аронсо, Мигел Лопес и либерото Йондер Гарсия.

Срещата започна изключително оспорвано, и двата отбора допускаха грешки и резултатът бе изравняван 6 пъти, след което България успя да поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Националите ни успяха да поведат с 3 точки при 10:7, но допуснаха кубинците да отбележат три поредни точки и да изравнят при 10:10.

Последваха нови две равенства, след което двата отбора си размениха по една серия от по две точки и резултатът бе отново изравнен при 14:14. При второто техническо прекъсване България водеше с 16:14. Националите ни поведоха с 4 точки при 19:15 след атака в аут на кубинците и треньорът на латиноамериканците поиска прекъсване.

Веднага след него с отлична тройна блокада България поведе с 5 точки - 20:15. След 24:17 за България кубинците реализираха три поредни точки и това принуди Пламен Константинов да поиска прекъсване. Това не даде резултат и латиноамериканците взеха още 2 точки, най-вече заради отличния начален удар на Хесус Ерера, но с атака през центъра на мрежата на Виктор Йосифов България взе първата част с 25:22.

И втората част започна равностойно и оспорвано. След 6 поредни изравнявания при първото техническо прекъсване националите ни поведоха с 8:6 след точка от начален удар на Светослав Гоцев. Националите ни поведоха с 4 точки при 13:9 след чудесна блокада и атаки на Светослав Гоцев през центъра и Валентин Братоев по диагонала.

При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:11 за България. Националите ни поведоха със 7 точки при 20:13. Българите изпуснаха два гейм бола, но взеха втората част с 25:16.

След четири изравнявания на резултата в началото на третата част България реализира 4 поредни точки и поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване. Добрата игра на националите продължи, те увеличиха преднината си и при второто техническо прекъсване водеха с 6 точки - 16:10. До края на гейма българите нямаха проблеми, независимо че пропуснаха два гейм бола, и го спечелиха с 25:18 и съответно мача с 3:0.

Надпреварата в групата продължава утре с нови два мача. От 17.00 часа играят Куба и Пуерто Рико, а от 20.30 часа е срещата между Иран и Полша.

Начело в класирането в групата са Полша и Иран с по три победи, 9 точки и 9:2 геймово съотношение. Следва тимът на България с 9 точки от 3 победи и 1 загуба и геймово съотношение 10:3. Финландия е с 5 точки след 2 успеха и 2 поражения и геймово съотношение 7:9. Тимът на Пуерто Рико е с 1 точки от 4 мача и със спечелени два срещу изгубени 12 гейма. Тимът на Куба е последен без спечелена точка от 4 мача и геймово съотношение 3:12.

Чете се за: 01:25 мин.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров посрещна маричанките, които станаха европейски шампионки по волейбол до 18 години
16:08, 15.07.2024
Антонина Зетова пред БНТ: Без талант и упоритост няма как да се случат нещата (ВИДЕО)
Чете се за: 03:27 мин.
Първа загуба за България на еврошампионата по волейбол до 18 г.
20:00, 14.07.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Любомир Ганев: Нямам думи, това е огромен успех на българския волейбол
22:58, 13.07.2024
Димана Иванова бе определена за "Най-добър играч" на европейското първенство по волейбол
Чете се за: 01:00 мин.
Българските волейболистки U18 се класираха на финала на европейското първенство за тази възраст
22:14, 12.07.2024
Чете се за: 02:02 мин.