Кавалиърс удариха Рокетс у дома и си гарантираха място в плейофите

10:52, 27.03.2023
Чете се за: 02:52 мин.
кавалиърс удариха рокетс дома гарантираха плейофите

Отборът на Кливланд Кавалиърс си гарантира място в плейофите на НБА, след като победи със 108:91 у дома състава на Хюстън Рокетс и по този начин записа своя успех №48 от началото на редовния сезон.

Кавалиърс изиграха много силно първо полувреме срещу Рокетс, след което авансът на домакините беше 17 точки при 60:43.

След почивката гостите от Хюстън се опитаха да отговорят и в третата четвърт почти успяха да заличат своя пасив, намалявайки го до само пет пункта при 80:85.

В заключителните 12 минути обаче "кавалерите" отново поеха контрола върху случващото се на паркета и закономерно стигнаха до своята четвърта поредна победа.

За победителите Джарет Алън бе над всички, завършвайки с 24 точки и 14 борби за своя 32-ри "дабъл-дабъл" през сезона. Донован Мичъл и Еван Мобли пък допринесоха за успеха съответно с по 22 и 19 пункта. От другата страна Джейлън Грийн вкара 30 точки за Хюстън Рокетс.

С този успех си Кливланд Кавалиърс стана общо шестият тим, който си гарантира място в плейофите на НБА и четвъртия от Източната конференция след Милуоки Бъкс, Бостън Селтикс и Филаделфия 76ърс. За "кавалерите" това ще бъде първо участие в плейофите на НБА от сезон 2017/18 насам, когато тимът достигна до големия финал на шампионата, където обаче отстъпи с 0-4 победи във финалната серия на Голдън Стейт Уориърс.