Кирил Десподов влезе от пейката при загубата на ПАОК от Олимпиакос

десподов паок загубиха панатинайкос първия полуфинал купата гърция
00:57, 22.04.2024

Българският футболист Кирил Десподов игра малко повече от 30 минути при поражението на неговия ПАОК с 1:2 като гост на Олимпиакос в двубой от 32-ия кръг на гръцкото първенство.

На стадион "Георгиос Караискакис" в Пирея домакините взеха аванс в 27-ата минута, когато Даниел Поденсе пропусна дузпа, но при добавката Хоакин Посе беше точен за 1:0.

При този резултат дойде и появата на Десподов в игра в 59-ата минута, но само две по-късно Желсон Мартинш реализира втори гол за "червено-белите", удвоявайки техния аванс.

Гостите от Солун намериха сили да стигнат само до почетно попадение дело на Маркуш Антонио, който в добавеното време на мача оформи крайното 1:2.

След този успех Олимпиакос събра 66 точки на четвъртото място в класирането, доближавайки се само на пункт от ПАОК, който засега заема третата позиция. Лидер е АЕК Атина със 72 точки, на една пред тима на Панатинайкос.

Кирил Десподов и съотборниците му наред с гранда от Пирея обаче имат и една изиграна среща по-малко спрямо основните си конкуренти.