Осъждам остро палежа на културния клуб "Иван Михайлов" в Битоля, представляващ опит за провокация и дестабилизиране на отношенията ни с нашите съседи. Българският външен министър пътува към Битоля, за да се запознае на място с щетите. Това написа в туитър премиерът Кирил Петков.
"Българското правителство ще продължи да работи за защитата на правата на българската общност в Северна Македония и да подпомага дейността й. Благодаря на премиера Ковачевски за бързата реакция и очаквам от компетентните служби на Северна Македония да издирят и накажат извършителите на този вандалски акт. Бъдещето на региона не трябва да става заложник на опитите за дестабилизация от злонамерени маргинални групи", допълва премиерът Петков.
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско