Китай спечели трети златен медал в скоковете във вода от шампионата в Будапеща

китай спечели трети златен медал скоковете вода шампионата будапеща
21:40, 28.06.2022
Чете се за: 00:45 мин.

Трети златен медал за Китай от световното първенство по плувни спортове в дисциплината скокове във вода.

Уан Дзиуен спечели първата си индивидуална титла в дисциплината три метра трамплин от планетарния шампионат в унгарската столица Будапеща с постижение от 561.92 точки.

Втори на близо 70 точки зад него остана сънародника му и олимпийски шампион от Игрите в Рио през 2016 година Цао Юeн.

Бронзът стана притежание на най-добрия европеец на трамплин британецът Джак Уафър.

България победи с лекота Доминиканската република на старта на волейболната Лига на нациите в София
Държавното по вдигане на тежести завърши с оспорван дуел между Дейвид Фишеров и Васил Маринов