Китайка спечели златото на триметров трамплин в Париж

Втора титла за Ивън Чън в Париж след златото в синхронните скокове от триметров трамплин.

Ивън Чън
17:33, 09.08.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Китайката Ивън Чън спечели златото на триметровия трамплин (жени) на турнира по скокове във вода на Олимпиадата в Париж.

25-годишната състезателка записа 376.00 точки в петте скока и не остави шансове на конкурентките си.

Това е втора титла за Чън в Париж след златото в синхронните скокове от триметров трамплин.

Австралийката Медисън Кийни спечели среброто със сбор от 343.10 точки. Кийни е бронзова медалистка в синхронните скокове от Рио 2016.

На трето място се класира китайката Яни Чжан с 318.75 точки.

Златото на Чън е 31-о за Китай на Игрите в Париж и с него китайците изпревариха САЩ във временното класиране по медали.

ГДБОП задържа престъпна група за търговия с незаконни огнестрелни оръжия и боеприпаси
Треньорът на Семен Новиков пред БНТ: Той живее с борбата, спортът е на първо място