Артьом Довбик изпъкна с два гола за победителите

23:54, 18.12.2023
Чете се за: 01:25 мин.
Жирона

Жирона победи Алавес с 3:0 в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Артьом Довбик изпъкна за победителите с два гола.

Възпитаниците на Мичел наложиха домакински натиск на "Естадио Мунисипал де Монтивили" в Жирона и откриха резултата в 23-ата минута. Артьом Довбик се разписа с глава.

Домакините удвоиха аванса си преди почивката. Порту стреля от движение в долния ляв ъгъл.

След почивката футболисите в "червено-бяло" продължиха да бележат. Артьом Довбик отбеляза 10-ото си попадение за сезона от дузпа, отсъдена за нарушение на Хави Лопес.

В заключителните минути гостите заиграха по-офанзивно. Най-чистото положение дойде в 86-ата минута, когато Рубен Дуарте стреля извън наказателното поле в напречната греда.

Жирона се завърна на върха в класирането с актив от 44 точки. Алавес заема 13-ото място в подреждането с 16 пункта.