Клипърс победи Лейкърс след оспорвана битка в дербито на Лос Анджелис

Клипърс
от БНТ , Източник: БГНЕС
11:46, 04.02.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Ел Ей Клипърс победи градския си съперник Ел Ей Лейкърс със 111:110 точки в оспорвано дерби на Лос Анджелис, играно в зала Стейпълс Сентър.

Двата тима предложиха изключително зрелище в заключителните минути, като в последните 63 секунди си размениха водачеството пет пъти, преди Реджи Джаксън да донесе победата на своите с кош четири секунди преди края.

Клипърс натрупаха преднина от 17 точки в средата на третата част, но водени от намиращия се в отлична форма Антъни Дейвис, Лейкърс наваксаха изоставането си и бяха съвсем близо до успеха. Дейвис завърши с 30 точки и 17 борби, като имаше шанс да донесе победата на Езерняците със сирената, но пропусна последната си стрелба. Малик Монк добави 21 точки за Лейкърс, а Ръсел Уестбрук се отчете със 17, но ветераните Кармело Антъни и Дуайт Хауърд нямаха силен ден и отбелязаха по седем точки. Звездата на тима Леброн Джеймс пропусна пети пореден мач с проблем в коляното.

За Клипърс над всички бе Маркъс Морис с 29 точки и 7 борби, Реджи Джаксън добави 25 точки, 8 борби и 6 асистенции, а Ибака завърши с 20 точки и 8 борби, с което достигна границата от 4500 борби в защита в кариерата си.

Двата тима остават един до друг в класирането на Западната конференция, като Клипърс са на осма позиция с 27 победи и 27 загуби, докато Лейкърс са девети с баланс 25-28.