Кливланд прекъсна серията от 11 поредни победи на Бостън

Дийн Уейд реализира 23 точки, от които 20 в четвъртата част, а Джарет Алън завърши с 21 точки и 12 борби за победата на Кливланд.

Кливланд Кавалиърс НБА
10:26, 06.03.2024
Чете се за: 04:00 мин.

Дийн Уейд реализира 23 точки, от които 20 в четвъртата част, а Джарет Алън завърши с 21 точки и 12 борби за победата на Кливланд над Бостън със 105:104 в двубой от редовния сезон в НБА. Кливланд преодоля 22 точки изоставане, за да прекъсне серията от 11 победи на Селтикс, от които осем поредни като гост.

Джейсън Тейтъм завърши с 26 точки и 13 борби Бостън, който получи 24 точки и 9 борби от Кристапс Порзингис и 21 точки от Джейлън Браун.

Кавалиърс бяха без водещия си реализатор Донован Мичъл заради проблем с коляното, както и Макс Щрус.

Финикс се наложи над Денвър със 117:107 след продължение като гост в друга среща от вечерта в НБА. Кевин Дюрант отбеляза осем от 35-те си точки в продължението, а Грейсън Алън вкара осем тройки, завършвайки с 28 точки. Брадли Бийл реализира 16 точки, а Юсуф Нуркич овладя 12 борби за Сънс, които водеха с 22 точки в третата четвърт.

Джамал Мъри отбеляза 28 точки и 9 асистенции, а Никола Йокич се включи с 25 точки и 16 борби, но направи и 7 грешки за Денвър, който приключи серията си от шест победи. Йокич имаше шанс да донесе успеха за Нъгетс в редовното време, но пропусна при стрелбата си в последната секунда.

Ню Орлиънс надигра Торонто със 139:98 като гост, а Трей Мърфи III вкара десет тройки и реализира общо 34 точки за успеха. Хърбърт Джоунс допринесе със 17 точки, а Зайън Уилямсън добави 16 точки, 9 асистенции и 8 борби за Пеликанс, които записаха втора поредна победа.

Хюстън постигна домакински успех над Сан Антонио със 114:101 след 45 точки, 16 борби и 5 откраднати топки за Алпене Шенгюн. Виктор Уембаняма се отчете с 10 точки, 11 борби и 7 чадъра за гостите от Сан Антонио.

Атланта надви Ню Йорк със 116:100 като гост, а Джейлън Джонсън отбеляза 26 точки, 9 борби и 7 асистенции за Хоукс. Де’Андре Хънтър вкара 22 точки, влизайки като резерва. За Никс Донте ДиВинченцо завърши с 21 точки, а Боян Богданович добави 19 точки. Ню Йорк беше без звездата си Джейлън Брънсън заради контузия на лявото коляно.

Далас претърпя домакинско поражение от Индиана със 120:137 в друг мач от НБА след като Майлс Търнър вкара 20 точки, всичките през първото полувреме. Тайрийс Халибъртън реализира 19 точки и 11 асистенции за Пейсърс, а Лука Дончич записа 14-ия си „трипъл-дабъл“ за сезона, завършвайки с 39 точки, 11 асистенции и 10 борби за Далас. Кайри Ървинг добави 23 точки за Маверикс, който допуснаха трета поредна загуба.

Маями победи Детройт със 118:110 като домакин. Джими Бътлър вкара 26 точки и добави още 6 борби и 8 асистенции за домакините.

Орландо постигна успех като гост на Шарлът със 101:89 след 22 точки на Паоло Банкеро, а Бруклин надигра у дома Филаделфия със 112:107.