Димитър Главчев и турският посланик Мехмет Саит Уянък ще посетят "Капитан Андреево"
Премиерът Димитър Главчев и турският посланик Мехмет Саит Уянък ще посетят гранично-контролно пропускателния пункт "Капитан Андреево". Визитата е част от предприетите от служебното правителство усилия за модернизиране и оптимизация на гранично контролно-пропускателни пунктове.
В понеделник премиерът и турският посланик посетиха ГКПП "Малко Търново" като стана ясно, че има изготвен проект за разширение на пункта. Обмисля се и разширение на останалите два пункта между България и Турция.
В огледа на ГКПП "Капитан Андреево" ще участват и вътрешният министър, министърът на регионалното развитие, директорът на Агенция "Митници", както и директорът на Главна дирекция "Гранична полиция".
По данни на Агенция "Митници" за последните 5 години трафикът, който минава от Турция през България, се е увеличил с 50%, като прогнозите са тази тенденция да се запази.
Софийската районна прокуратура настоява за спешни мерки срещу новите наркотици
България призова да бъде възстановено свободното корабоплаване през Ормузкия проток
Нова концепция за БНТ 4: Повече съдържание за българските общности зад граница
"Артемис II" - нова ера в Космоса: "Орион" се отдалечи на над 406 608 км от Земята