Коке донесе минималната победата на Атлетико (Мадрид) срещу Райо Валекано

09:27, 20.03.2022
коке донесе минималната победата атлетико мадрид райо валекано

Капитанът на Атлетико (Мадрид) Коке се превърна в големия герой за своя тим, отбелязвайки единственото попадение за "дюшекчиите" при успеха като гост срещу Райо Валекано в мадридското дерби от 29-ия кръг на Ла Лига.

Попадението дойде в 49-та минута на срещата, когато Коке направи двойно подаване с Жоао Феликс, а след това с удар в далечния ъгъл матира стража на гостите за 1:0.

Съставът на Райо Валекано можеше да стигне до точката в 79-та минута, когато Ранди Нтека се оказа на отлична позиция след подаване на свой съотборник, но неговият изстрел премина над вратата.

Пет минути преди края на редовното време пък гостите останаха в намален състав след изгонването на Анхел Корея, който изблъска грубо в гръб без топка Алехандро Катена.

В подреждането тази победа изкачи Атлетико (Мадрид) на третото място в подреждането с актив от 54 точки, три повече от четвъртия Барселона, който обаче е с два мача по-малко.

Райо Валекано пък се намира на 13-та позиция с актив от 32 пункта, но по-притеснителното за отбора е, че вече няма победи в девет поредни двубоя във всички турнири.

Любен Дилов - син: Служебно правителство на Румен Радев ще е по-добре за страната от сегашните управляващи