Колумбия и Бразилия постигнаха убедителни победи в светновните квалификации

Обзор на квалификациите в КОНМЕБОЛ.

Национален отбор по футбол на Колумбия
08:55, 16.10.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Колумбия и Бразилия спечелиха мачовете си от 10-ия кръг на квалификациите за световното първенство в САЩ, Мексико и Канада през 2026 г. с резултат 4:0.

Защитникът Давинсон Санчес даде тон за победата в Баранкия с гол в 35-ата минута, а през второто полувреме се разписаха Луис Диас, Джон Дуран и Луис Синистера за най-голямата победа на Колумбия над Чили в официални срещи.

Също с 4:0 победа записа Бразилия при домакинството си на Перу.

Рафиня вкара на два пъти от дузпа в края на първото и в началото на второто полувреме, за да даде сериозно спокойствие на петкратните световни шампиони, а Андреас Перейра и Луис Енрике оформи изразителния успех на стадион "Мане Гаринча" в столицата Бразилия.

С втората си поредна победа Бразилия събра 16 точки, с които заема четвъртото място в класирането, като първите шест отбора от групата ще получат визи за световния шампионат. В другите два мача от снощи Уругвай и Еквадор приключиха при 0:0 в Монтевидео, докато Парагвай измести Венецуела от местата, даващи право на класиране след домакинска победа с 2:1.

Антонио Санабрия вкара и двата гола за Парагвай, а Хулио Енсисо пропусна дузпа в края на първото полувреме. Венецуелците, които търсят първо класиране за световни финали в историята си, бяха повели още в 25-ата минута чрез Джон Арамбуру.

В класирането Уругвай е трети с 16 точки, Еквадор и Парагвай са пети и шести с по 13 точки, а на седмото място е Боливия с 12 точки. Извън местата, даващи право поне на бараж, остават Венецуела, Перу и Чили.

Най-убедителната победа бе на Аржентина в домакинството на Боливия - 6:0.

Да виждаш в строя две празни места - това е отговорността на командира, заяви генерал-лейтенант Цанко Стойков