Лионел Меси с хеттрик и две асистенции при разгромна победа на Аржентина

Световните шампиони се наложиха над Боливия с 6:0.

08:01, 16.10.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Национален отбор по футбол на Аржентина

Аржентина победи Боливия с 6:0 в мач от 10-ия кръг на квалификациите за световното първенство през 2026 г. в САЩ, Мексико и Канада. Лионел Меси отбеляза три гола и даде две асистенции.

"Гаучосите" бяха по-добрия отбор на "Естадио Монументал" в Буеност Айрес и звездата на отбора Меси материализира предимството им с гол в 19-ата минута. Пресечена топка изведе нападателя сам срещу вратаря. Голмайсторът на тима стреля в близкия ъгъл за 1:0.

В 43-ата минута носителят на 8 награди "Златна топка" отново бе изведен сам срещу вратаря, но не подходи егоистично, а подаде към Лаутаро Мартинес, който се разписа на празна врата.

Хулиан Алварес направи преднината класическа в добавеното време на първата част. Меси изведе нападателя на Атлетико Мадрид в наказателното поле с прехвърлящо подаване от пряк свободен удар.

След почивката възпитаниците на Лионел Скалони продължиха да бележат. Още в 49-ата минута Николас Отаменди изпрати топката с глава в противниковата врата, но голът бе отменен заради засада.

Четвъртото попадение обаче бе факт в 69-ата минута. Тиаго Алмада шутира от движение след пас в наказателното поле на Науел Молина.

Двубоят приключи с два гол на Меси в рамките на две минути. С типичен за него гол той получи топката в средата на противниковата половина и проби в наказателното поле, за да удвои головата си сметка с удар по земя в далечния ъгъл. По подобен начин дойде и последния гол, но този път размени двойно подаване с резервата Нико Пас, преди да се разпише.

След десетия си хеттрик с националната фланелка, Меси вече има 112 гола за родината си.

Аржентина оглавява класирането с актив от 22 точки. Боливия заема 7-ото място в подреждането с 12 пункта.

Цената на горивата зависи от търсенето и предлагането, заяви Димитър Хаджидимитров