Колумбия се класира на първия си четвъртфинал на световно първенство по футбол за жени

колумбия класира първия четвъртфинал световно първенство футбол жени
13:15, 08.08.2023

Отборът на Колумбия се наложи над Ямайка с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол, което БНТ 3 излъчва на живо.

Мачът се игра пред 27 706 зрители на стадион AAMI Park в Мелбърн.

Там южноамериканките ще срещнат европейския шампион Англия, който победи драматично Нигерия след изпълнение на дузпи вчера. Това е първо класиране за отбора сред осемте най-добри тима на планетата.

Победното попадение за колумбийките бе дело на капитана на тима Каталина Усме в 51-вата минута, която се възползва от асистенция на Ана Гусман. Пропуск за тима на Ямайка, който допусна само това попадение на цялото първенство, направи нападателката Джоди Браун. В края на мача удар с глава на Лейси Сантос от Колумбия се отби в страничния стълб.

УЕФА отложи мача между АЕК и Динамо Загреб след убийството на гръцки привърженик
Съдебни медици отказват да изготвят нова експертиза за нападнатото момиче от Стара Загора