Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro

Крилото записа 14 точки, 5 борби и 1 открадната топка за 30 минути в игра.

константин костадинов аликанте втора загуба плейофната серия форка лейда leb oro
22:47, 19.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Константин Костадинов и Аликанте допуснаха нов грешен ход в плейофите на испанската Leb Oro. Българинът и неговите съотборници отстъпиха при визитата си на Форка Лейда с 88:68 във втория мач от четвъртфиналите.

Така момчетата на Антонио Перес изостават с 2:0 загуби в една от откриващите серии във втора испанска дивизия. Третият мач е на 24 май, а домакини ще бъдат Костадинов и компания, които ще търсят задължителен успех, за да останат в играта за следващата фаза.

Домакините имаха превес още през първото полувреме и на голямата почивка се изстреляха с 49:35. След паузата гостите не намериха начин да обърнат хода на събитията и това бе всичко.

Костадинов започна в стартовата петица и не разочарова със своето представяне. Крилото записа 14 точки, 5 борби и 1 открадната топка за 30 минути в игра.

При стрелбата си той бе 5/9 от близка дистанция, 0/6 от тройката и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.