Контузии в отбора на Полша белязаха победата в контролата с Турция

Роберт Левандовски и Карол Швидерски получиха контузии в последния мач на "Дружина полска" преди Евро 2024

23:41, 10.06.2024
Полша

Полша победи Турция с 2:1 в контролна среща, играна във Варшава. В последния двубой на поляците преди европейското първенство по футбол в Германия Роберт Левандовски и Карол Швидерски получиха контузии.

"Дружина полска" поведе в резултата в 12-ата минута. Роберт Левандовски изведе Карол Швидерски сам срещу вратаря и нападателят прати топката между краката на противниковия вратар. До края на първото полувреме футболистите, взаимодействали за гола напуснаха игра заради контузии.

След паузата гостите възобновиха равенството. Барис Алпер Йълмаз шутира по земя извън наказателното поле. Топката се отби в крака на резервата Бартош Саламон и попадна във вратата на Войчех Шчесни.

Керем Актюроглубе близо да донесе обрата за турците, но стреля извън наказателното поле в напречната греда.

В последната минута от редовното време домакините стигнаха до победата. Никола Залевски проби през центъра и отправи диагонален шут по земя за крайното 2:1.

Поляците започват участието си на Евро 2024 с двубой с Нидерландия. Турция се изправя срещу Грузия на старта на Евро 2024.

"Полицайчета, идвам": 67-годишен мъж простреля униформен