Конвейер вместо сервитьори – това предлага варненски хотел, в който гостите се обслужват сами от малка поточна линия с разнообразни блюда. Така дистанцията е гарантирана, а контактът между туристи и персонал – намален. Туристите приеха иновацията с интерес.
19 души са гостите в хотела, който предлага почивка и балнеологично възстановяване. Повечето са българи, има и малка румънска компания. Собственикът не очаква съществена промяна през юли и разчита поне през август да бъдат заети 250-300 от предлаганите 500 места.
Атанас Карагеоргиев, хотелиер: Конвейерът дава възможност да се разделят, храната да е далеч от готвача, който сипва, и надалеч, със санитарна преграда, от хората, които вземат. Туристът, вземайки си порцията, не пипа общи прибори, след това храната, която е топла, минава под кварцови лампи, там се и дезинфекцира, и още се затопля.
Освен по-сигурно, така сервирането става и по-бързо.
Разработката на линията е на Атанас Карагеоргиев, който е подал документи в Патентното ведомство за регистрация на "полезен модел". Засега линията ще остане да работи само в този хотел.
Репортер: Светлана Ганчева