Здравният министър в оставка проф. Костадин Ангелов от трибуната на парламента призова Народното събрание да излъчи членове на Националния оперативен щаб (НОЩ), които да бъдат конституирани докрая на деня.
"Ако наистина смятате, че НОЩ е орган, който може да управлява пандемията, дайте вашите предложения за членове", подкани проф. Ангелов депутатите и припомни, че в четвъртък щабът ще даде поредния си брифинг, на който ще информира хората за развитието на пандемията.
Призивът на здравния министър е във връзка с критиките, отправяни от някои политически сили по адрес на щаба, действията му и компетентността на някои от членовете му.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра