Британският крал Чарлз III изпълни първия си публичен ангажимент след като през януари беше съобщено, че е диагностициран с рак. Кралят и съпругата му Камила посетиха център за борба с рака и се срещнаха с пациенти и медици.
Крал Чарлз III е първият британски монарх публично обявил, че се бори с онкологично заболяване. От Бъкингамския дворец съобщават, че лекарите на краля са доволни от напредъка, който лечението му постига.
Очаква се през юни Чарлз и Камила да посрещнат японския император Нарухито и съпругата му Масако. Миналия месец след седмици на спекулации, съпругата на престолонаследника принц Уилям - Катрин, също обяви публично, че се бори с коварното заболяване.
Снимки: БТА
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата