Кралят и кралицата на Испания Фелипе Шести и Летисия отново посетиха района на неотдавнашните катастрофални наводнения в областта Валенсия, при които загинаха 227 души.
Фелипе и Летисия бяха в епицентъра на бедствието - градчето Чива без да обявяват предварително визитата си. Те бяха посрещнати с възгласи "Да живее кралят " от част от присъстващите пред кметството. Посещението мина спокойно за разлика от първата визита на кралската двойка във Валенсия на 3 - ти ноември, когато бяха посрещнати с гняв и протести. Все пак жители на Чива смятат, че монарсите са могли да дойдат в града им по-рано и че това е най-малкото, което са могли да направят.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"