Образователната система има готовност да провежда дистанционно обучение при този темп на пандемията и при нова вълна от COVID-19, заяви по време на петъчния парламентарен контрол министърът на образованието Красимир Вълчев.
Проблем ще бъде, ако се наложи изцяло да се провежда обучението в електронна среда, тъй като в момента 5% от учениците нямат достъп до интернет, а други 5% нямат необходимите електронни устройства или това са общо 70 000 деца без възможност да учат неприсъствено. Той отчете, че МОН е осигурило 900 електронни устройства, предимно за учители, а други 1000, предназначени за учениците са получени чрез дарения. Договорени са още 60 000 мобилни устройства, но доставката се бави заради провеждането на обществена поръчка.
Той уточни, че в момента едва 0,4 на сто от класовете са под карантина.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра