Красив гол на Тонислав Йорданов донесе минимален успех на Арда над Берое

Тонислав Йорданов
Снимка: Арда Кърджали
16:52, 07.03.2022

Арда победи Берое с 1:0 в мач от 22-рия кръг на футболния елит. Тонислав Йорданов отбеляза красив гол от дистанция, за да заслужи успеха на тима си.

Абубакар Тунгара осъществи първия точен удар през първото полувреме. Той засече с глава центриране на Симеон Мечев, но дебютантът за домакините Мартин Луков улови. Генадий Ганев пък отрази изстрели на Светослав Ковачев и Тонислав Йорданов.

В 37-ата минута именно Тонислав Йорданов откри резултата. Нападателят стреля извън наказателното поле с левия крак и изпрати топката в далечния горен ъгъл на противниковата врата.

Преди почивката Генадий Ганев спаси нов удар на Светослав Ковачев.

След паузата Алиун Фал стреля с глава, но Мартин Луков се отчете със ново спасяване.

В добавеното време резервата Христо Иванов бе изведен сам срещу Генадий Ганев, но стражът на старозагорци спаси.

Въпреки загубата Берое заема 7-ата позиция в класирането с актив от 29 точки. Арда е 9-и в подреждането с 25 пункта.

Премиерът на Косово пред БНТ: На Западните Балкани също се води хибридна война