Красиво изпълнение на Жоао Феликс донесе победата на Барселона срещу Кадис

00:22, 14.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
красиво изпълнение жоао феликс донесе победата барселона кадис

Отборът на Барселона спечели с минималното 1:0 като гост при визитата си на Кадис в среща от 31-ия кръг на испанската Ла Лига.

В герой за каталунците в този двубой се превърна Жоао Феликс, който реализира победното попадение с красива задна ножица в 37-ата минута. Тогава гостите получиха право да изпълнят корнер, след който бранител на домакините не успя да изчисти добре топката и тя стигна до португалеца, а той по акробатичен начин вкара единствения гол в мача.

До почивката футболистите на Шави Ернандес можеха да удвоят преднината си, но изстрел на Фермин Лопес беше спрян на голлинията от бранителя Виктор Чуст Гарсия.

През второто полувреме домакините от Андалусия се опитаха да стигнат до равенството, като попадение на Хуанми беше отменено заради засада, а в 79-ата минута Марк Андре тер Щеген трябваше да прави зрелищно спасяване след опит от дистанция на малиеца Диадие Самасеку.

Така авансът на Барса оцеля, а след успеха тимът се доближи отново на 8 точки от лидера в подреждането Реал Мадрид преди следващото издание на Ел Класико, което ще се проведе идния уикенд - на 21 април.

Междувременно Кадис остава на 18-о място в класирането с 25 пункта, на три зад спасителния бряг.