Кралица Елизабет Втора ще отбележи официално рождения си ден.
Вместо традиционният военен парад обаче, е планирана скромна и кратка военна церемония в замъка Уиндзор. Причината - усложнената заради COVID-19 обстановка.
Рожденият ден на кралицата се отбелязва два пъти в годината: веднъж на истинската дата 21 април и "официално" на избрана дата през май или юни. Това е така, за да може времето за военния парад да бъде подходящо.
Тази година, по искане на Елизабет Втора, бяха отменени и топовните салюти през април, с обяснението, че в условията на пандемия, подобни изяви са неуместни.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра