Кристиан Ериксен с две асистенции за Брентфорд в контрола с шампиона на Шотландия

кристиан ериксен две асистенции брентфорд контрола шампиона шотландия
18:38, 21.02.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Датският футболист Кристиан Ериксен лека-полека се завръща към добрата си форма отпреди сърдечния арест, който получи по време на груповата фаза на Евро 2020.

30-годишният полузащитник игра близо 80 минути в контролна среща между тимовете на Брентфорд и шотландския първенец Глазгоу Рейнджърс 2:2 и се отчете с две асистенции за "пчеличките".

Лондончани поведоха в резултата на срещата, играна на тренировъчната база на Рейнджърс, в 15-ата минута, когато Ериксен центрира от ъглов удар в наказателното поле на домакините, а Матиас Йоргенсен засече на близката греда и прати топката в мрежата за 1:0.

Попадението мотивира шотландците, които направиха пълен обрат до края на полувремето с двата гола на нападателя Амад Диало.

Десетина минути след началото на втората част английският тим стигна до равенството след попадение на Тристан Крама, който засече центриране от фаул на Кристиан Ериксен в пеналтерията на Рейнджърс.

Това е втора поредна контрола на Брентфорд, в която датчанинът играе. Миналата седмица "пчеличките" победиха с 3:2 петодивизионня Саутенд Юнайтед, а Ериксен отново се отчете с асистенция.

Очакванията са Кристиан Ериксен да дебютира за новия си тим в съботния мач от Висшата лига срещу Нюкасъл.

Два гола от корнер донесоха победата на Пирин (Благоевград) срещу Локомотив (София)
Шефът на здравната комисия в НС: Ако няма риск за здравето, на 20 март ще бъдат отменени всички мерки у нас