Кристина Петкова не преодоля сериите на 400 м. на световното в Лима

Тя завърши на осмо място на шампионата в бягането

20:53, 28.08.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Младата българска надежда Кристина Петкова завърши на предпоследното осмо място в серията си в бягането на 400 метра на Световното първенство по лека атлетика до 20 години в Лима, Перу.

Българката даде време 55.09 секунди, като изостана със секунда и 80 стотни от американката Микаела Моутън, която спечели серията.

Петкова имаше една от най-бързите реакции на старта, но след това не бяга убедително и не повтори най-доброто си време през сезона от 54.64. Така българката не се класира за полуфиналите.

Утре от българското участие Христо Илиев ще бяга в сериите на 200 метра, а Радостин Миленов и Християн Касабов участват в сериите на 110 метра с препятствия.

От девойките Ива Деливерска ще бяга в сериите на 100 метра с препятствия, а Ирен Саръбоюкова ще участва в квалификациите на скок на дължина.

ИБ на БСП: Партията не е бащиния, че да бъде прехвърляна през пълномощно