Кристиян Малинов игра 73 минути при успех на Льовен в Белгия

09:35, 13.09.2020
Чете се за: 00:39 мин.
кристиян малинов игра минути успех льовен белгия

Футболният ни национал Кристиян Малинов игра 73 минути при успеха на Льовен в 5-ия кръг на белгийското първенство с 1:0 над Стандарт (Лиеж).

По този начин Льовен записа втори пореден успех, който ги изкачи до 4-то място във временното класиране с 8 точки. На две позиции пред тях е Стандарт (Лиеж), за който това бе първа загуба от началото на сезона.

Малинов започна от първата минута като за времето прекарано на терена помагаше максимално на своя отбор както в офанзивен така и в дефанзивен план.

Неговото добро представяне в срещата дори бе отбелязано от един от най-популярните спортни сайтове в Белгия, "Спорца":

"Имаше големи съмнения как ще изглежда Малинов дълго време след като напусна за международен мач с България, но сега прави отлично впечатление. Полузащитникът на OHL покрива много терен".

Иначе срещата започна по чудесен начин за Льовен, които останаха с човек повече още в 10-та минута след изгонването на Никола Гавори.

Въпреки това, натискът на домакините даде резултат чак в 77-та минута, когато Камал Сова вкара единственото попадение в срещата, носейки трите точки за своя тим.